Buďte v obraze a nechte nás, ať za Vás hlídáme veškeré dotační tituly na míru, vč. těch méně známých! Chci vědět víc

Informace o dotaci

Investice do nezemědělských činností (45.73 SP SZP)

Podpora je určena pro aktivní zemědělce a má za cíl podpořit zemědělce s podnikáním i v dalších oborech. Žadatelé mohou žádat o dotace na výstavbu či rekonstrukci ubytování, penzionů, stravovacích zařízení, sportovišť a jiné, vč. vybavení. Případně na brusky, CNC stroje, stroje pro kovovýrobu, vybavení autoservisu, vybavení do potravinářské výroby a mnoho dalšího.
Stav programu: Otevřený

Příjem žádostí do:

21. 5. 2024

Maximální výše:

10,000,000.00 Kč

Výše podpory:

Až 60%

Celková alokace:

597 500 000 Kč

Mám zájem o dotaci

Téměř 600 000 000 Kč pro zemědělské podnikatele. Dotace na rozvoj nezemědělského podnikání!

Připravte se na jednu z nejoblíbenějších zemědělských dotací současnosti. Pro zemědělské podnikatele je připraveno téměř 600 000 000 Kč na rozvoj nezemědělského podnikání. Zemědělským podnikatelům bude umožněna podpora do stavebních a technologických investic, aby byl zajištěn nový zdroj příjmů z nezemědělských činností.

Netrapte se byrokracií, napište nám a my Vám žádost vyřídíme. Zajistíme kompletní administrativu, pomůžeme s podnikatelským plánem, výběrovými řízeními, monitoringem a společně celou žádost dotáhneme.

Aktuální informace: termín příjmu žádostí 30. 4. – 21. 5. 2024.

Druh a výše dotace

Podpora je poskytována jako příspěvek na vynaložené způsobilé výdaje, a to až do výše 60 % způsobilých výdajů.
Minimální výdaje, ze kterých je stanovena dotace jsou 200 000 Kč na projekt. Maximální výdaje, ze kterých je stanovena dotace, jsou 10 000 000 Kč na projekt.

Způsobilé výdaje

 • Dotace na výstavbu či rekonstrukci ubytování, malokapacitního ubytování včetně stravovacího zařízení, turistická infrastruktura, sportoviště a příslušné zázemí a jiné, vč. vybavení (např. výpočetní technika).
 • Případně dotace na brusky, CNC stroje, stroje pro kovovýrobu, vybavení autoservisu, vybavení do potravinářské výroby a mnoho dalšího.
 • Technologie, výstavba či obnova na výrobu tvarovaných biopaliv.
 • … a další.

Důležité informace

Dotace je rozdělena na 3 záměry:

 1. Vybrané nezemědělské činnosti;
 2. Agroturismus;
 3. Zařízení na výrobu tvarovaných biopaliv.

Definice žadatele/příjemce dotace

Zemědělský podnikatel, tzn. fyzická nebo právnická osoba, která splňuje definici zemědělského podnikatele podle § 2e zákona č. 252/1997 Sb., o zemědělství, ve znění pozdějších předpisů a je minimálně po dobu 2 let před podáním Žádosti o dotaci evidována v Evidenci zemědělského podnikatele.

Postup krok za krokem

 • Podání Žádosti o dotaci – nejpozději do 21. 5. 2024, do 18:00 hod.
 • Registrace Žádosti o dotaci – provádí RO SZIF
 • Doporučení Žádosti o dotaci – seznam Žádostí o dotaci doporučených k financování je zveřejněn nejpozději do 4. 6. 2024.
 • Doložení příloh k Žádosti o dotaci – nejpozději 8. 10. 2024, do 18:00 hod.
 • Administrativní kontrola Žádosti o dotaci, kontrola přijatelnosti, hodnocení projektů a kontrola úplnosti dokumentace k výběrovému/zadávacímu řízení, apod.
 • Schválení Žádosti o dotaci a Dohoda o poskytnutí dotace 
 • Žádost o platbu – příjemce dotace je povinen předložit Žádost o platbu nejpozději v termínu stanoveném Dohodou.
 • Monitoring projektu.

Proč žádat o dotaci s námi?

 • Zemědělské a lesnické dotace jsou pro nás klíčové a jejich zpracování nás baví. Garantujeme kvalitu a rychlé vyřízení žádosti.
 • Jsme schopni klientům dodat celou zakázku na míru. Tzn. můžeme vyřídit pouze administraci, ale zároveň můžeme pomoci i s výběrový řízením, cenovým marketingem, monitoringem apod. Ve většině případů řešíme vždy zakázky kompletně a na klíč.
 • Setkali jsme se s mnoha případy, u kterých nebylo na prvních pohled ze zveřejněných podmínek zcela zřejmé, jak postupovat, jak reagovat na změny apod. Díky našim klientům víme, jak v těchto případech postupovat ke všeobecné spokojenosti.


Souhrnné PDF s podmínkami k tisku: odkaz zde.

Pokud budete mít na dotaci nárok, uděláme maximum, abyste ji získali!

Pokud nad touto dotací uvažujete, napište nám. Je důležité, abyste byli dopředu na žádost připraveni a splňovali veškeré kvalifikační podmínky.

  Mám zájem o dotaci

  Zanechte mi na Vás číslo a já se Vám co nejdříve ozvu.
  Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

  Kam dál?

  Zajímáte se o životní prostředí? Plánujete výměnu kotle či budování rybníka? Budeme rádi, když se nám ozvete. Zaměřením naší firmy jsou dotace s přesahem do životního prostředí. Nejčastěji jde o dotace spravované MMR či SFŽP. Napište nám, zavolejte a projdeme spolu veškeré možné varianty.

   Nezávazná poptávka

   Rádi byste získali dotaci na zemědělskou činnost, obnovu lesa či výstavbu rybníka? Nebo přemýšlíte o dotacích podporující Vaše podnikání jako jsou dotace na vybavení firmy, dotace na fotovoltaiku, na digitalizaci či dotace na zaměstnance?

   Získání dotačních prostředků je nejdostupnější za dalekou historii. Za přispění strukturálních fondů, Modernizačního fondu, Národního plánu obnovy a dalších, přichází do České republiky nejvyšší alokace finančních prostředků v dějinách!

   Ať už chcete dotace pro sebe, obec či podnik, každému nabízíme konzultaci zdarma. Využijte formulář vpravo a napište nám. Obratem se ozveme zpět! Reagujeme i o víkendech, čas hraje u dotací důležitou roli.

   Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.