Buďte v obraze a nechte nás, ať za Vás hlídáme veškeré dotační tituly na míru, vč. těch méně známých! Chci vědět víc

Dotace na rybníky: Příspěvky na vodní nádrže, tůně i mokřady pro období 2021–2027

Efektivní způsob, jak chránit půdu před suchem a nedostatkem podzemních vod, je budování a obnova rybníků, drobných vodních děl, mokřad a retenčních nádrží. Ministerstvo zemědělství (MZe) a Ministerstvo životního prostředí (MŽP) mají na období 2021–2027 dostatek finančních prostředků, aby podpořili všechny žadatele dotací na rybníky. Týká se to obcí a měst, fyzických osob, rybářů, zemědělců a různých spolků.

Praktické využití dotací na rybníky

Dotace na rybníky lze využít k mnoha účelům:

 • Výstavba a obnova rybníků
 • Rekonstrukce a odbahnění
 • Rekonstrukce bezpečnostního přelivu
 • Odstraňování havarijních situací
 • Povodňové škody
 

Nabídka dotačních programů na rybníky pro období 2021–2027

Pokud se budeme orientovat čistě na dotace na rybníky, existuje v současné době jeden hlavní program:

 • Podpora retence vody v krajině – rybníky a vodní nádrže
 

Podpora retence vody v krajině – rybníky a vodní nádrže

Program Podpora retence vody v krajině – rybníky a vodní nádrže cílí na obnovu, výstavbu a rekonstrukci rybníků různýcha. Dále poskytne prostředky na odbahnění zanesených rybníků. Finance lze také využít na posílení protipovodňových funkcí vodního díla. Platí, že žadatel musí být zároveň plátcem DPH. Dotační titul je financován MZe.

Jak dále zlepšit retenci vody v krajině

Možností, jak efektivněji bojovat se suchem, je mnoho. Řeč je například o vodních dílech typu vodních nádrží, které musí být opatřeny spodní výpustí. Pro posílení druhové rozmanitosti hrají významnou roli tůně a mokřady, které nejsou určeny k chovu ryb.

Na obnovu tůní, mokřad a řašelinišť lze využít programy OPŽP, PPK, MAS nebo POPFK. U některých dotací mohou žadatelé dosáhnout na pokrytí až 100 % nákladů.

  Domluvte si s námi bezplatnou konzultaci

  Zajímáte se o dotace pro firmu, rozvoj Vašeho podnikáním, obec, domácnost či pro samotné fyzické osoby? Využijte formulář níže a napište nám. Obratem se ozveme zpět, reagujeme i o víkendech, čas hraje u dotací důležitou roli.
  Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.