Buďte v obraze a nechte nás, ať za Vás hlídáme veškeré dotační tituly na míru, vč. těch méně známých! Chci vědět víc

Informace o dotaci

Dotace na fotovoltaiku pro firmy i domácnosti

Dotace na fotovoltaickou elektrárnu na klíč pro firmy i domácnosti, včetně kompletní instalace do 3-4 měsíců!
Stav programu: Otevřený

Příjem žádostí do:

Brzy doplníme

Maximální výše:

10,000,000.00 Kč

Výše podpory:

až 65 %

Celková alokace:

0 Kč

Mám zájem o dotaci

Účel a podporované aktivity

Se zvyšujícím zájmem domácností a firem o instalaci fotovoltaických elektráren také přibývá dotačních titulů se zaměřením na tato opatření.

Domácnosti dnes mohou žádat o dotaci např. z programu Nová zelená úsporám a získat dotace až přes 200.000 Kč. Naopak firmy, mohou vybírat z programů přes Modernizační fond, Národní plán obnovy či OP TAK a žádat o dotace dosahující až miliony Kč.

Informace na této stránce jsou pouze obecného charakteru. V případě zájmu o fotovoltaickou elektrárnu nás kontaktujte a obratem se Vám ozve naše partnerská firma zabývající se instalací a vše s Vámi nezávazně projde.

Předmět podpory

Jednorázová dotace do výše až 65% u podnikatelských objektů a 50% u domácností.

V rámci naší spolupráce nabízíme jak zpracování dotací, tak kompletní dodání a instalaci fotovoltaických elektráren prostřednictvím našich dodavatelů.

Doba dodání a instalace fotovoltaiky prostřednictvím našich partnerů se v průměru pohybuje kolem výborných 3-4 měsíců!

Nová zelená úsporám

 • 40 000 Kč za fotovoltaickou elektrárnu min. o výkonu 2 kWp.
 • 60 000 Kč za fotovoltaickou elektrárnu min. o výkonu 2 kWp s hybridním střídačem.
 • 40 000 Kč za fotovoltaickou elektrárnu min. o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla.
 • 10 000 Kč za každý 1 kWp instalovaného výkonu nad 2 kWp.
 • 10 000 Kč za každou 1 kWh elektrického akumulačního systému s bateriemi na bázi lithia.
 • 5 000 Kč dotace na projektovou dokumentaci.


Nejvyšší možná dosažitelná částka pro fotovoltaickou elektrárnu (včetně bateriového úložiště a projektové přípravy) je 225 500 Kč.

Národní plán obnovy

Dotace pro malý, střední nebo velký podnik na pořízení a instalaci fotovoltaických systémů s akumulátorem i bez něj.

V průměru jde o dotaci ve výši 35% z ceny fotovoltaické elektrárny a až 50% z nákladů na bateriové systémy.

Dotace je určena téměř na všechny kroky dodání a instalace fotovoltaické elektrány od pořízení fotovoltaických panelů a akumulace, přes zajištění dokumentace pro provádění stavby a inženýrskou činnost.

Modernizační fond

Z Modernizačního fondu se na fotovoltaiku soustředí zejména dotační tituly RES+, které jsou dále rozděleny

 • do 1 MWp,
 • nad 1 MWp.

Jde o projekty, které doplňují Národní plán obnovy, např. panely na parkoviště či kombinaci několika opatřeních (část fotovoltaiky na zem, část na střechu apod.).

Z programů je opět možné dosáhnout na dotaci až do výše 50% z uskutečnitelných nákladů. 

Mezi uznatelné náklady řadíme instalaci a pořízení fotovoltaických panelů a, bateriové systémy, související služby a stavební práce, propagaci, případně DPH pro žadatele, kteří si nemohou nárokovat odpočet DPH.

OP TAK

Dotaci z programu OP TAK, který navazuje na předchozí OP PIK, lze čerpat na snížení energetické náročnosti u malých, středních i velkých podniků.

Žadatelé mohou žádat o dotace na osvetlení a zateplení budov, modernizaci rozvodů, obnovu/pořízení nových strojů a technologií či na obnovitelné zdroje energie!

Výše dotace je závislá dle na velikosti podniku a regionu:

 • až 65% pro malý podnik,
 • až 55% pro střední podnik,
 • až 45% pro velký podnik.


Ideální je kombinace fotovoltaické elektrárny např. s tepelným čerpadlem či modernizací rozvodů elektřiny a tepla či pořízení/výměnu zastaralých a energeticky náročných strojů a technologií.

Jak na dotaci/jak na instalaci:

 1. Vyplňte formulář níže. Jde o nezávaznou poptávku.
 2. Následně Vás budeme kontaktovat, požádáme Vás o základní informace Vašeho záměru, resp.  trošku Vá vyzpovídáme o tom co Vás zajímá a jaké jsou Vaše představy.
 3. Následně se s Vámi spojí dodavatelská firma, domluví se s Vámi na prohlídce nemovitosti a připraví Vám nabídku na míru. Zároveň Vám navrhne případnou dobu dodání.
 4. Velkou výhodou u našich partnerů je rychlost, kdy se jim daří plnit dobu dodání kolem 3-4 měsíců, což je dnes ultrarychlé. Samozřejmě ale záleží na čem se domluvíte.
 5. Dodavatelská firma Vás seznámí i se vším, co se týká dotací na fotovoltaiku a domluví se s Vámi na podmínkách. Následně buď dodavatelská firma osloví nazpět nás a my dotaci vyřídíme či ji zajistí svépomocí. V takovém případě by zde naše úloha již končila  a my zde figurovali pouze jako prostředníci.  

Proč se nám ozvat?

 • Všechny dotace, které klientům nabízíme, zpracováváme sami a využíváme zde našich zkušeností.
 • Pouze u fotovoltaických elektráren, z pravidla figurujeme pouze jako zprostředkovatelé, protože se nám v minulosti mnohokrát vyplatilo, když žádost vyřídí rovnou projektant dodavatelské firmy. Klient tak má vše rychle a komunikuje převážně pouze s 1-2 osobami.
 • Ozvěte se nám, vše v poklidu projdeme a najdeme pro Vás to nejvhodnější řešení. Ať už co se týká výše výkonu, typu instalace, ceny, tak i výše případné dotace. Napište nám a získáte komplexní služby na klíč od instalace fotovoltaické elektrárny až po vyřízení dotace!


Dotace na fotovoltaiku jsou dnes všudypřítomné. Využijte této doby a pusťte se do fotovoltaiky ještě dnes, dokud jsou dotace takto vysoké. Rádi Vám pomůžeme.

  Mám zájem o dotaci

  Zanechte mi na Vás číslo a já se Vám co nejdříve ozvu.
  Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

  Kam dál?

  Zajímáte se o životní prostředí? Plánujete výměnu kotle či budování rybníka? Budeme rádi, když se nám ozvete. Zaměřením naší firmy jsou dotace s přesahem do životního prostředí. Nejčastěji jde o dotace spravované MMR či SFŽP. Napište nám, zavolejte a projdeme spolu veškeré možné varianty.

   Nezávazná poptávka

   Rádi byste získali dotaci na zemědělskou činnost, obnovu lesa či výstavbu rybníka? Nebo přemýšlíte o dotacích podporující Vaše podnikání jako jsou dotace na vybavení firmy, dotace na fotovoltaiku, na digitalizaci či dotace na zaměstnance?

   Získání dotačních prostředků je nejdostupnější za dalekou historii. Za přispění strukturálních fondů, Modernizačního fondu, Národního plánu obnovy a dalších, přichází do České republiky nejvyšší alokace finančních prostředků v dějinách!

   Ať už chcete dotace pro sebe, obec či podnik, každému nabízíme konzultaci zdarma. Využijte formulář vpravo a napište nám. Obratem se ozveme zpět! Reagujeme i o víkendech, čas hraje u dotací důležitou roli.

   Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.