Buďte v obraze a nechte nás, ať za Vás hlídáme veškeré dotační tituly na míru, vč. těch méně známých! Chci vědět víc

Zahájení činnosti mladých zemědělců

Zemědělství je nepochybně oborem, na kterém stojí většina ekonomik světa. Přesto je chybně vnímáno veřejností jako vysoce neperspektivní. Aby byl jedinec rychle vyveden v omyl, stačí se pro začátek seznámit s běžným vybavením i menšího zemědělského podniku. Podniky zde obsluhují stroje a technologie, jejichž pořizovací ceny často přesahují desítky milionů korun. Zemědělství je dnešním strojírenstvím před pár lety. Pracuje se zde s nejmodernější a drahou technikou a žádá si nutnou podporu mladých a začínajících podnikatelů. Jednou z těchto podpor je již zmíněný dotační titul 6.1.1. Zahájení činnosti mladých zemědělců.

Otázku, kterou se zabývá snad každý zemědělský podnik “jak dostat do zemědělství více mladých lidí”, pravděpodobně tento titul nevyřeší. K vyřešení tohoto problému je potřeba silné zemědělská popularizace, inspirativních prezentací tzv. “na vlastní oči, na vlastní kůži a vlastní rukou”, seznámení mladých lidí s obsluhovanou technologií a samozřejmě také veřejná debata o financích, které se v zemědělství pohybují. I přesto, že pro mladé zemědělce nejde o částku, která by jim zajistila podstatný nákup půdy, rozšíření stád hospodářských zvířat či pořízení nezbytných moderních strojů, stále je to příspěvek, který může být efektivně využit. V aktuálním 11. kole Programu rozvoje venkova mohou začínající zemědělci čerpat příspěvek ve výši 45.000 EUR, tj. cca 1.200.000 Kč.

Pozor! Termín podání žádosti končí 27. října 2020!

Příspěvek lze čerpat např. na investice do zemědělských staveb a technologií pro živočišnou a rostlinnou výrobu, investice na nákup zemědělských nemovitostí, půdy, hospodářských zvířat či nové techniky.

Dále je důležité, aby se jednalo o osobu, která je ve věku mezi 18 – 40 lety a dosáhla minimální zemědělské kvalifikace, nebo si ji do 36 měsíců od podpisu Dohody o poskytnutí dotace doplní. Žadatel také musí být osobou, která zahajuje zemědělskou činnost poprvé jako vedoucí podniku. Rádi Vám s vyřízením této žádosti pomůžeme, stačí nás kontaktovat (využijte formulář níže či tel. 776 526 843) a my už se o vše postaráme. Společně připravíme podnikatelský plán, vypracujeme a odešleme žádost a na vše dohlédneme. Tím navíc naše spolupráce nekončí. Pokud budete chtít, budeme vás pravidelně informovat o aktuálních dotačních příležitostech a v případě zájmu je také vyřídíme.

Váháte na co příspěvek využít? Přemýšlet můžete například nad pořízením nových zemědělských strojů, seníků, stájí, kravínů, rekonstrukcí hospodářských budov, nákupu technologie odchovu, pořízení senážních žlabů, technologií ustájení a dalšími podobnými investicemi.

Pojďte do toho s námi! Nechceme žádné poplatky předem, nic nám až do obdržení dotace neplatíte a dostáváte od nás komplexní řešení na klíč! Vždy prověřujeme veškeré evropské, národní i krajské zdroje, vybíráme pro Vás nejvhodnější dotační program, vypracováváme podrobné žádosti a vše za klienta vyběháme. Mějte dotace bez starostí a pojďte do toho s námi!

Nezávazná poptávka

    Domluvte si s námi bezplatnou konzultaci

    Zajímáte se o dotace pro firmu, rozvoj Vašeho podnikáním, obec, domácnost či pro samotné fyzické osoby? Využijte formulář níže a napište nám. Obratem se ozveme zpět, reagujeme i o víkendech, čas hraje u dotací důležitou roli.
    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.