Buďte v obraze a nechte nás, ať za Vás hlídáme veškeré dotační tituly na míru, vč. těch méně známých! Chci vědět víc

Zadržování vody v krajině

Dotace na zadržování vody v krajině, rybníky, tůně či mokřady

V posledních letech nás provází velké výkyvy počasí, podstatný úbytek vláhy a nedostatek podzemních vod. Pokračováním těchto scénářů může docházet ke katastrofickým dopadům na nás i na přírodu samotnou. Nejhorší scénáře počítají s tím, že nedostatek vody povede ke konfliktům o vodu a potraviny a nestabilita přispěje ke globálnímu ekonomickému kolapsu. Snaha o zadržování vody v krajině je tím nejmenším, co můžeme dělat a také nejlepším způsobem ochrany půdy, ochrany před suchem i povodněmi. Jde o zásadní kroky, které nám mohou pomoci překonat tyto nejhorší vyřčené predikce.

Mezi nástroje, které mohou pomoci se těmto důsledkům bránit, mohou patřit dotace na zadržování vody v krajině, dotace na hospodaření s dešťovou vodou, dotace zabývající se vznikem a obnovou nádrží, stavbou rybníků a budováním mokřad, tůní či remízků. Případně významnou roli mohou mít také dotace na čističky odpadních vod, retenční či závlahové nádrže.

V poslední letech se v návaznosti na tyto podmínky setkáváme se stále vyšší finanční podporou, většinou v gesci Ministerstva zemědělství a Ministerstva životního prostředí. Lze předpokládat, vzhledem k aktuální hydrometeorologické situaci, že tyto podpory budou pokračovat také v programovém období 2021-2027. Rádi se zajištěním dotací na podobné typy projektů pomůžeme! Naším momentálním tipem jsou dotace na výstavbu a opravu nádrží , dotace na revitalizace vodních toků a dotace na využívání dešťové vody pro zálivku zahrady a veřejné i soukromé zeleně!

Podporované dotační oblasti

Administrace dotačního projektu

Přemýšlíte o projektu, který by mohl přispět k řešení klimatických změn, agrolesnictví, nedostatku vody v přírodě, ztrátě biodiverzity, znečištění ovzduší či vzniku a zpracování odpadu? Chtěli byste na tento projekt čerpat dostupné prostředky z evropských, národních či krajských fondů?

Pojďte do toho s námi! Nechceme žádné poplatky předem, nic nám až do obdržení dotace neplatíte a dostáváte od nás komplexní řešení na klíč! Vždy prověřujeme veškeré evropské, národní i krajské zdroje, vybíráme pro Vás nejvhodnější dotační program, vypracováváme podrobné žádosti a vše za klienta vyběháme. Mějte dotace bez starostí a pojďte do toho s námi!

Nezávazná poptávka

    Domluvte si s námi bezplatnou konzultaci

    Zajímáte se o dotace pro firmu, rozvoj Vašeho podnikáním, obec, domácnost či pro samotné fyzické osoby? Využijte formulář níže a napište nám. Obratem se ozveme zpět, reagujeme i o víkendech, čas hraje u dotací důležitou roli.
    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.