Buďte v obraze a nechte nás, ať za Vás hlídáme veškeré dotační tituly na míru, vč. těch méně známých! Chci vědět víc

Vznik a využitelnost odpadu

Přístupy k odpadovému hospodářství, třídění, recyklaci, vzniku a využitelnosti odpadu jsou momentálně z nejzávažnějších problémů, které naši planetu poslední dobou ohrožují. Stále se těmto oblastem ovšem nevěnuje dostatek pozornosti. Jednoduše, nejsou to úplně atraktivní témata. O to více by nás to ale mělo znepokojovat a měli bychom hledat vhodná řešení právě očekávaných a katastrofálních scénářů.

Jedním z obecně přijímaných nejvhodnějších řešeních může být cirkulární ekonomika (oběhové hospodářství). Problém odpadu musí být řešen již při jeho vzniku, při jeho třídění, recyklaci a následně zavedení zpět do oběhu např. jako zdroj energie. Zde je ale potřeba změnit celkový náš přístup k biodpadu, ke komunálnímu odpadu, k recyklovatelným výrobkům a dělat vše pro to, aby byl odpad zpětně využit a aby po těchto produktech byla od nás také poptávka.

EU silně podporuje využití odpadu jak systémově, tak dotačně. Finanční prostředky lze čerpat z krajských, státních i evropských zdrojů. Je vysoce pravděpodobné až rovnající se jistotě, že dotační programy a prostředky v nich budou v následujících letech přibývat, včetně programového období 2021 – 2027. Rádi se zajištěním dotací na podobné typy projektů pomůžeme! Naším tipem jsou dotace na zvýšení využití podílu odpadu, dotace na výstavbu a modernizaci sběrných dvorů a také dotace na energetické či materiálové využití odpadu!

Podporované dotační oblasti

recyklace, využitelnost tepla, výroba energie, bioodpad, cirkulární ekonomika

Administrace dotačního projektu

Přemýšlíte o projektu, který by mohl přispět k řešení klimatických změn, agrolesnictví, nedostatku vody v přírodě, ztrátě biodiverzity, znečištění ovzduší či vzniku a zpracování odpadu? Chtěli byste na tento projekt čerpat dostupné prostředky z evropských, národních či krajských fondů?

Pojďte do toho s námi! Nechceme žádné poplatky předem, nic nám až do obdržení dotace neplatíte a dostáváte od nás komplexní řešení na klíč! Vždy prověřujeme veškeré evropské, národní i krajské zdroje, vybíráme pro Vás nejvhodnější dotační program, vypracováváme podrobné žádosti a vše za klienta vyběháme. Mějte dotace bez starostí a pojďte do toho s námi!

Nezávazná poptávka

    Domluvte si s námi bezplatnou konzultaci

    Zajímáte se o dotace pro firmu, rozvoj Vašeho podnikáním, obec, domácnost či pro samotné fyzické osoby? Využijte formulář níže a napište nám. Obratem se ozveme zpět, reagujeme i o víkendech, čas hraje u dotací důležitou roli.
    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.