Buďte v obraze a nechte nás, ať za Vás hlídáme veškeré dotační tituly na míru, vč. těch méně známých! Chci vědět víc

Dotace na zaměstnance: Cesty, jak zvýšit spokojenost zaměstnanců v letech 2021–2027

Zabezpečení a pohoda Vašich zaměstnanců hraje zásadní roli při vývoji firmy. Spokojení zaměstnanci pracují ochotněji, efektivněji a působí dobře na zákazníky. Proto jsou zde připraveny dotační programy, s jejichž pomocí můžete zlepšit pracovní podmínky svých zaměstnanců. Žádat mohou veřejné či podnikatelské subjekty.

Podporované oblasti

Dotační programy na zaměstnance se soustředí na následující oblasti:

 • Mzdy vývojářů software
 • Dotazy na mzdy výzkumníků
 • Náklady na vzdělávání či rekvalifikace
 • Vzdělávací programy, licence a software
 

Nabídka dotací na zaměstnance na období 2021–2027

O jaké dotace můžete jako zaměstnavatel žádat? Na období 2021–2027 lze vybírat z následujících programů:

 • Dotace z Úřadu práce
 • Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců (POVEZ II)
 • Programy Technologické agentury ČR (TAČR)
 • Aplikace (OPTAK)
 • HORIZONT Europe – EIC Accelerator 2021
 

Dotace z Úřadu práce

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) poskytuje žadatelům dotace na zaměstnance prostřednictvím Úřadu práce. Jednou z možností je například příspěvek na výplatu zaměstnance, který vykonává veřejně prospěšné práce. Dále mohou žádat o dotaci na mzdu zaměstnance, pro kterého vyhradili pracovní místo (tzv. Společensky účelné pracovní místo).

ÚP dále poskytuje příspěvky na rekvalifikace či zapracování zaměstnanců. Na své si ale přijdou i podnikaví lidé zapsaní na ÚP, kteří chtějí být OSVČ. Pro ně je připraven Příspěvek na podnikání. Tato dotace jim pokryje potřebné výdaje k rozjezdu podnikání (nákup materiálu a potřebného vybavení, nájem kanceláře).

Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců (POVEZ II)

Jedná se o součást operačního programu Zaměstnanost+ (OPZ+), který je realizován prostřednictvím Úřadu práce a financován z fondů EU. Svým zaměstnancům můžete díky tomuto programu dopřát jazykové kurzy, zisk řidičského oprávnění, IT kurzy a další technické kurzy.

Programy TAČR

Technologická agentura ČR (TAČR) se stará o přerozdělování národních dotací v rámci výzkumu a vzdělávání – a také poskytuje dotace na zaměstnance. Výběr je skutečně bohatý. TREND cílí na průmyslový výzkum a experimentální vývoj. SIGMA dotuje projekty s uměleckým a humanitním zaměřením. Různé oblasti výzkumu pak mohou čerpat z programů THÉTA, ÉTA nebo ZÉTA.

Aplikace (OPTAK)

Program Aplikace Vám umožní získat dotace na zvýšení mezd vývojářů softwaru. Žádat mohou malé, střední i velké podniky.

HORIZONT Europe – EIC Accelerator 2021

Program pro podporu inovativních a kreativních projektů. Podstupeň EIC Accelerator Open je určen projekty jakéhokoliv zaměření. EIC Accelerator Challenges pak bude připraven pro konkrétní oblasti, jako jsou digitální technologie, medicína a další.

Chci potěšit své podřízené – mám zájem o dotaci na zaměstnance

Péče o zaměstnance se pojí s mnoha povinnostmi. Abyste se nedostali do stavu, že nevíte, kde Vám hlava stojí, rádi Vám s výběrem vhodného dotačního programu a veškerou administrací pomůžeme. Bez starostí tak získáte potřebnou dotaci a ušetříte cenný čas. Vzdělávání zaměstnanců je dnes dobře dostupné a byla by škoda nevyužít dostupných prostředků.

  Domluvte si s námi bezplatnou konzultaci

  Zajímáte se o dotace pro firmu, rozvoj Vašeho podnikáním, obec, domácnost či pro samotné fyzické osoby? Využijte formulář níže a napište nám. Obratem se ozveme zpět, reagujeme i o víkendech, čas hraje u dotací důležitou roli.
  Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.