Buďte v obraze a nechte nás, ať za Vás hlídáme veškeré dotační tituly na míru, vč. těch méně známých! Chci vědět víc

Právě teď! Covid – dotace na ubytování

Provozujete hotel, penzion či jiné ubytovací zařízení? Právě nyní byl schválen program “COVID – Ubytování” a většina ubytovacích zařízeních má možnost čerpat podporu za uplynulých 72 dní! Neváhejte a požádejte si o tento příspěvek dokud to jde! Velmi rádi Vám se žádostí pomůžeme. Pomůžeme Vám s čerpáním maximálně možné částky. Přidělovaná může být až 23.760 Kč za pokoj! Výzva končí dnem 30. 10. 2020 či vyčerpáním alokace.

Popis výzvy

Rozhodné období pro podporu je od 14. 3. 2020 do 24. 5. 2020 tj. 72 dní. Dotace je stanovena v rozmezí 100 Kč – 330 Kč v závislosti na kategorii a třídě ubytovacího zařízení na pokoj a noc. Zohledněna je také sezónnost. „Přicházíme s dotací, která podpoří ubytovatele jak v menších obcích, tak hotely ve velkých městech. Věřím, že tím našim podnikatelům pomůžeme, aby toto svízelné období, kdy musejí navíc čelit odlivu zahraničních turistů, přežili,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. O příspěvek lze žádat od 11.9.2020.

Typ ubytovacího zařízení Částka dotace na jeden pokoj
Hotel, NLZ (nestátní lázeňská zařízení) ***** 330 Kč
Hotel, motel, botel, NLZ **** 330 Kč
Hotel, motel, botel, NLZ *** 300 Kč
Hotel, motel, botel, NLZ ** 200 Kč
Hotel, motel, botel, garni NLZ * 200 Kč
Hotel Garni 250 Kč
Penzion 200 Kč
Kemp (ubytovací objekty) 100 Kč
Chatová osada 100 Kč
Turistická ubytovna 100 Kč
Ostatní HUZ – pouze NLZ sazba dle kvality ubytování 200 – 300 Kč
Zdroj: www.podnikatel.cz

Oprávnění žadatelé

Na příspěvek dosáhnou všechny ubytovací zařízení, vyjma provozovatelů využívajících služeb typu Airbnb. Zároveň se musí jednat vždy o subjekt, který ke dni 14. 3. 2020 neměl splatné nedoplatky ve vztahu k veřejnému rozpočtu nebo zdravotní pojišťovně. Žadatel zároveň nesmí 6 měsíců od poskytnutí dotace ukončit stávající podnikatelskou činnost, na základě které poskytuje ubytovací služby.

Termín uzavření dotační výzvy

30. října 2020

Podmínky, náležitosti

Podmínek, které je potřeba splnit je překvapivě celkem hodně. Od základních jako je provozování živnosti ubytovacího zařízení, zavázání se ke statistické službě či doložení “hvězdičkových” certifikátů a kódu PAGINA přes identifikaci nezávislého podniku/skupiny, potvrzení několika čestných prohlášení, identifikaci podpor v rámci Dočasného rámce či odečet kompenzačního bonusu.

Nesplňujete některé povinné položky? Nevadí, neházejte flintu do žita, některé vybrané jdou řešit ještě nyní v průběhu žádosti o dotaci.

Každému kdo si bude dotaci vyřizovat svépomocí, doporučujeme podrobné prostudování materiálů. Byla by škoda později dotaci vracet. Může se jednat i o drobnosti, které je potřeba splnit či mít připravené ke kontrole.

Pokud se nechcete kompletními podmínkami probírat a vyřizovat veškeré formality, napište nám (využijte například formulář níže). Rádi Vám poskytneme více informací a v případě zájmu za Vás o dotaci požádáme. Nechceme žádné poplatky předem, nabízíme férové jednání. Odměnou nám je procentuální provize z až následně obdržené dotace. Zároveň jsme jedni z nejlevnějších v oboru. Společně požádáme o maximální možnou částku, na kterou můžete dosáhnout.

Nezávazná poptávka

    Domluvte si s námi bezplatnou konzultaci

    Zajímáte se o dotace pro firmu, rozvoj Vašeho podnikáním, obec, domácnost či pro samotné fyzické osoby? Využijte formulář níže a napište nám. Obratem se ozveme zpět, reagujeme i o víkendech, čas hraje u dotací důležitou roli.
    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.