Buďte v obraze a nechte nás, ať za Vás hlídáme veškeré dotační tituly na míru, vč. těch méně známých! Chci vědět víc

Dotace na stroje

Stroje a nejrůznější technologie jsou pro mnohá odvětví podnikání základním stavebním kamenem. Bez kvalitních a efektivních strojů a vybavení zkrátka některé firmy nemohou poskytovat služby na dobré úrovni svým zákazníkům ani zefektivnit využití svých nákladů a investic. Mnoho podniků s velkým potenciálem trpí používáním zastaralých zařízení, zejména v období, kdy má firma ztížené podmínky, jako například v období finanční krize či pandemie, jak to dobře známe z minulých let. A právě od toho jsou tu dotace (nejen) Evropské unie, které slouží k modernizaci strojového vybavení různých společností, od těch malých až po velké podniky. A jak se k nim dostat? Čtěte dál a my vás rádi navedeme.

Modernizace a digitalizace

Jak známo, dotační programy mají tendenci podporovat využívání těch nejmodernějších technologií, zejména v současné době, kdy digitalizace postupuje mílovými kroky. Ne všechny podniky však jsou v tomto ohledu zběhlé a schopné vyrovnat se tempu moderní doby, a tak jsou nabízeny prostředky pro to, aby firmy všech velikostí a typů měly možnost své vybavení vylepšit.

Programů existuje a v minulosti existovalo hned několik a podmínky jsou závislé na výběru tohoto programu. 

Je má firma způsobilým žadatelem?

Pokud jste firmou s potřebou obnovit vaše stroje nebo zařízení a realizaci plánujete mimo hlavní město (není však podmínkou u všech programů), nepochybně stojí za to se na dotační možnosti podívat blíže. Dotace na stroje je třeba vybrat dle oboru podnikání, požadované částky a dalších podmínek plánovaného projektu modernizace. Pokud je zažádáno v nesprávném programu, šance na úspěch je pryč, věnujte tedy pozornost popisům programů jako takovým a jděte do detailu.

Jste-li tedy malou, střední nebo velkou společností a vaše stroje či jiné technologie by si již zasloužily nahradit, neváhejte se informovat blíže, protože v budoucnu bude k dispozici vícero cest, jak si zásadně usnadnit situaci. 

Uvažuji nad žádostí

Pokud již promýšlíte sepsání samotné žádosti, vaší pozornosti by rozhodně neměl uniknout Operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost, který navazuje na dosavadní OPPIK, o kterém jste již možná slyšeli či jste jej dokonce v nějakém ohledu využili. Podpora v rámci tohoto operačního programu je skutečně velmi široká a v oblasti strojů a technologií doporučujeme nezanedbat rešerši následujících kategorií: podpora podnikového výzkumu a vývoje, nákup moderních výrobních i nevýrobních technologií, zavádění podnikových inovací, rozvoj průmyslu 4.0 a dalších. Není však jediným operačním programem, za zmínku stojí také: Operační program Životní prostředí, Národní plán obnovy, Program rozvoje venkova a Integrovaný regionální operační program.

Konkrétní dotační programy, které budou dostupné a zahrnují také shora zmíněné oblasti podpory, jsou pak tyto: Potenciál, Úspory energie, Country for the Future, Inovace a Technologie 4.0. Pod těmito názvy je tedy pak možno dohledat konkrétní podmínky. 

Již předem se můžete zamyslet nad svým záměrem a projektem, to jsou totiž body, které jsou pro získání dotace obzvláště důležité. Mějte také na paměti, že čím efektivněji a kvalitněji se vám povede strojové vybavení modernizovat, tím lépe z hlediska posouzení vaší žádosti. 

Vašemu podnikání podáme pomocnou ruku

Pokud jste za svou firmu ještě nikdy o dotaci nežádali a jste zahlceni velkým množstvím (často nepodložených) informací na internetu, máte štěstí, že jste narazili právě na nás. Dotační proces nás již nemůže téměř ničím překvapit, máme bohaté zkušenosti, spolehlivé zdroje informací a vynikající komunikační schopnosti. Proto, pokud uvažujete nad novým strojem či digitalizací výroby, jsme vám kdykoli k dispozici. Žádný dotaz pro nás není příliš jednoduchý či dokonce banální a rádi vás bezpečně provedeme jak jedním krokem, tak celým procesem získání dané dotace. Těšíme se na vaši zprávu či telefonát.

    Domluvte si s námi bezplatnou konzultaci

    Zajímáte se o dotace pro firmu, rozvoj Vašeho podnikáním, obec, domácnost či pro samotné fyzické osoby? Využijte formulář níže a napište nám. Obratem se ozveme zpět, reagujeme i o víkendech, čas hraje u dotací důležitou roli.
    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.